Şükr kelimesi bulunan ayetler Sabr kelimesi bulunan ayetler Namaz kelimesi bulunan ayetler Zekat kelimesi bulunan ayetler Cennet kelimesi bulunan ayetler Cehennem kelimesi bulunan ayetler
Kuranı Kerim
Matematik Matematik soruları
Mehmet Açar yazılım

KURANI KERİM

Kuranı Kerim Allah'ın (c.c.) biz insanlara bildirdiklerinin yazılı olduğu , şimdiye kadar değişmemiş ve bundan sonrada değiştirilemeyecek , doğrudan Allah'ın (c.c.) koruması altında bulunan son kutsal kitaptır.

Okumayı bilen her yaştaki insan Kuranı Kerim mealini ( Türkçesini ) hergün biraz okumalıdır.

Kuranı Kerim okuma konusunda tereddüt yaşamayın.Okusanız da okumasanız da Kuranı Kerim'de yazılanlardan insan zaten sorumludur.

Kuranı Kerim ile ilgili sayfalara aşaıdaki linklerden ulşabilirsiniz.

  1. Kuranı Kerim 1. sayfa
  2. Kuranı Kerim süreleri
  3. Gruplanmış ayet sayfa adları
  4. Sorular

Sitede bulunan ayet mealleri TÜRKİYE DİYANET VAKFI sitesinden alınmıştır.Bu meali hazırlayan heyette Prof.Dr. Hayrettin Karaman , Prof.Dr. Ali Özek , Prof.Dr. İbrahim Kafi Dönmez , Prof.Dr. Mustafa Çağrıcı , Prof.Dr. Sadrettin Gümüş , Doç.Dr. Ali Turgut bulunmaktadır.Allah hepsinden razı olsun.

T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kur'an-ı Kerim sayfasını ziyaret etmenizi öneririm.

Bir müslümanın ilk dini bilgi kaynağı Kuranı Kerim olmalıdır.
Kuranı Kerim'den sonra ise günümüzde önerebileceğim kaynak ise T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden ücretsiz indirebileceğiniz iki cilt ve 1200'den fazla sayfadan oluşan İlmihal'dir.